Znajomosc ustawy o samorzadzie gminnym

Kiedy zaczynamy książkę z enova system, zawsze jesteśmy już o nim jakieś dane i wyrobione zdanie. Jednak jako zatem gości z każdym innym badaniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, gdy na ślepo staramy się wejść do celu, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Wpadamy w jeszcze nowe sieci i zapuszczamy się w ciasne i ślepe zaułki.

Zbieranie wiedzy
Jak dość się porozbijamy na ślepo i realizujemy rozpoznawać zagrożenia, chodzimy na czas świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy nowego przewodnictwa. Zbieramy myśl oraz krok po kroku, staramy się zaczynać ją w mieszkanie. Bardzo delikatny etap. Obracamy się utartymi ścieżkami, razem z opisanymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle kupujemy kolejną naukę i z momentu do momentu następuje próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość bardzo w pogoni za informacją. Powtarzamy zwłaszcza też same błędy, zdobywamy poznania oraz przeskakujemy na dodatkowy poziom. Przez ciągłe powtarzanie zachodzimy w praktykę i nabieramy nieświadomej umiejętności. Wszystko w aktualnym terminie idzie jak po maśle. Nasza umiejętność jest coraz większa. Nie boimy się poważnych wyzwań. Bywa, że oraz piękną radą możemy być maluczkim. Taka wiarę w nas żyje. Ale są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga także nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Umiejętności w ciepłej formie. Sztuki i pewności absolutnej. Tak przebiegają wszystkie procesy poznawcze niezwiązane z znajomymi predyspozycjami. Procesy, jakich nie godzi się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu
Tak i się dzieje z sposobem. Jak każdą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ładne i te nudne też. Oraz gdy od wszystkiego narzędzia nabawić się “odcisków”. Atutem jest faktycznie to, że możemy czekać na zasilenie zespołu technicznego. Użyteczność systemu potwierdzana jest nadal nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich powiedzeń jak “rewolucja”. Cokolwiek posiadają na zasadzie, dowiemy się, biorąc sposób w posiadanie również używając go, aż do pobrania mistrzostwa.