Urzadzenie diagnostyczne elm327

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klas układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego skorzystanie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w planie wykrycia zmian, jakie mogłyby informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje z jego modelu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego bada się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i zauważanie go na określonym ekranie, a ponadto pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak i do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.