Szkolenia pracownikow hotelu

mobilna kasa fiskalnaMałe kasy mobilne/proste - Polkas Kraków

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z środka rozdrobnionego, z zmiany wędzonki to mięsne przetwory uczynione z własnego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to i proces technologiczny, który liczy na działaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest ustalenie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego zapachu i smaku. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości swoich produktów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że pomimo umieszczania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Drinkiem spośród najczęstszych przetworów mięsnych wydawanych przez hurtownie wędlin jest doskonała szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka pozyskiwana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako produkt schłodzony bądź mrożony z kością lub bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna zawierać się w terenie między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz pewno istnieć pomalowany na biało, z odcieniem kremowym lub różowawym. Drugim w pór najbardziej charakterystycznym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest głośna na wszystkim świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic nowego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wtłoczone do osłonki celulozowej lub jelita.

Określone warunki klimatyczne w naszym kraju doprowadziły do ostatniego, iż w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, gdy w krajach śródziemnomorskich o mniejszej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny zawierający nie tylko mięso wieprzowe, ale te znaczne domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich działalności były powody ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, a jej deficyt uzupełniano innymi rodzajami mięs. W ten droga utrwalił żywy do ostatniej chwile stereotyp głoszący, iż salami wytwarzane jest z oślego mięsa, frankfurterki produkuje się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.