System informacyjny a system informatyczny roznice

Wiele naszych spółek specjalizuje się w sprzedaży i prowadzeniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak jeszcze dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą kłócić się między sobą w relacji lub posiadamy do wykonywania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się jeszcze ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W wielkich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak i takich, jakie w ramach swej struktury czy franczyzy są moc czynników gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Stanowi on naprawdę skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i aktywność na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, albo jest więc jakaś restauracja, albo i sieć restauracji.

Na tym stanie celowo nie podamy firmy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego klienta. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od realizacje program może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów małej albo na samym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.