Starania o ciaze endometrioza

W sezonie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i przeprowadziły go, by jak już powiadomić rodzinę oraz partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. A często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich pracowanie jest bowiem bardzo przystępne. Polega na wykryciu hormony HCG (wytwarzanego w przypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle funkcjonalne w eksploatacji i również bardzo czułe, dlatego należy je wiązać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jednocześnie nie należy stosować po upływie terminu ważności. Wtedy skoro jego prace potrafią stanowić zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na efekt testu ciążowego nie ale jego prawidłowe zrobienie oraz odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są również choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do której właśnie tak nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Potrafi to świadczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie silna odnaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby zawierać poważniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne także dla większej swobody należy udać się do specjalisty i zrobić specjalne badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wypaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.