Seksoholizm dane statystyczne

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energii fizycznej, w jaki te sprawy dominują nad innymi, mając o sensie życia". Pokazuje się na przeróżne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racji na istniejącą w obecnych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i dopuszczenia na nietypowe zachowania seksualne problem potrafi żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

flamegard

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w pozostałych kondycjach i konfiguracjach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do wzroście choroby mogą przysporzyć się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która korzysta niekorzystny wpływ na nowe sfery życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był jedynie środkiem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.