Sciezki rowerowe 2015

Miłośnicy przemierzania świata na dwóch kółkach mają wielkie dane w kierunku zwiedzania Polski tym preparatem transportu. Jeśli zaś czują niedosyt, albo same chcą rozciągnąć swoje rowerowe szlaki też o środowiska poza granicami Polski, powinny nauczyć się z poniższą listą. Niniejszym przedstawiamy państwu listę mającą najoryginalniejsze i najatrakcyjniejsze szlaki rowerowe w Europie, które stanowczo powinno się dać do indywidualnej listy przemierzonych rowerami terenów.

Węgry, szlak wokół Balatonu – ścieżka ta liczy sobie około 200 km długości również istnieje samotna z bardziej oklepanych i nowoczesnych tras rowerowych na Węgrzech. Czas przemierzenia całości trasy przez doświadczonego cyklistę wynosił będzie prawie 3 dni, niezbędne więc będzie wyposażenie się w namiot lub dodatkowe kapitały na opłatę noclegu.
Francja, trasa z Luchon do Bajonny – Francja jest przystojna nie właśnie dla cyklistów, jednak specjalnie dla miłośników dwóch kółek przygotowała wyjątkowy, malowniczy szlak podający się na jakiś 325 km. W jego skład wchodzi między innymi Col du Tourmalet, jeden spośród najbardziej prestiżowych podjazdów Tour de France, którego wysokość wynosi 2115 m.n.p.m. i nachyleniu 10%.
Belgia, flamandzka trasa rowerowa – rejon obecny jest wprost wymarzonym z punktu widzenia cyklistów, posiada bowiem wiele malowniczych szlaków rowerowych, dzięki którym nie tylko zaspokoimy potrzebę prowadzenia na rowerze, ale podobnie będziemy mieli okazję podziwiania przepięknych, flandryjskich rejonów. Najbardziej atrakcyjny szlak belgijski ma długość około 220 km.
Norwegia, fiordy i Góry Skandynawskie – trasę rowerową wzdłuż najdłuższego fiordu Norwegii (czyli Sognefjord) bogata w ostatnim wypadku powiązać ze zwiedzaniem średniowiecznego kościoła, który został napisany na listę UNESCO, dzięki temu nie tylko potrzeba podróżowania rowerem zostanie zaspokojona, ale także chęć poznania kultury i najwyższych zabytków świata. Całość szlaku wzdłuż fiordu wynosi około 203 km.

Przedstawione szlaki rowerowe w Europie są jedynie namiastką tego, co może zobaczyć i cenić podróżnik, wyróżniający się na rowerowe wycieczki. Warto więc wyposażyć się w wzory i przyłożyć do zakładek w wyszukiwarce internetowej fora oraz serwisy, które zawsze uaktualniają dane o innych ścieżkach rowerowych w regionie także na świecie.