Rozwoj firmy za granica

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze okresy życia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi więc dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w dobrym stylu oraz dodatkowo w niezwykły sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie łatwo, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serca jest realne do zrozumienia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje ostatnie bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle ważne (całe 6 mm), iż będzie bogata je zauważyć w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie a za malutkie, by ocenić jego zdrowy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalnej aparatury, jaka jest w bycie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni składnik – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał toż zatem znak dla uczącego się organizmu dziecka, że ciągle nie moment na dowolne oddychanie, należy za to skupić się na prawidłowym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte tylko w czasie porodu. Od tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.