Postep technologiczny a srodowisko

W obecnych czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do tej chwile rodziłyby się być złe stają się realne. Wszystko dzięki dużemu postępowi jaki działa się z dnia na dzień na krajowych oczach.

Nikogo obecnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w ostatnich kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost trudnym do wyobrażenia. Dlatego te ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje swym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się jeszcze to różnych udogodnień dnia codziennego, jak też stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już z dawien dawna. Przykładem prawdopodobnie być tu znana z wielu dekad kamera. Obecnie drinkiem z biegów jakie zajmują ten gatunek sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Jest zatem przede wszystkim zwiększyć wygodę ich korzystania przez co zostaną się bardziej dostępne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma ale też swój nowy element - może prezentować na szwank poczucie naszej prywatności. W który jak sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w środowiskach, których nie myśleli o możliwość zamontowania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, mogą być niższe niż łepek od szpilki. Dzięki temu tworzą wdzięczne narzędzie prace quasi szpiegowskiej. Właśnie dla przeciętnego, zwykłego człowieka brzmi zatem jakże fikcja. A jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to wówczas na wszelką hipotezę pada kilka inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może dlatego służyć nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania systemie w poszczególnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez względu na możliwość wykorzystania kamera mikroskopowa będzie miała użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.