Oswietlenie awaryjne inwerter

Systemy oświetlenia awaryjnego mają znacznie znaczącą pracę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w przypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni stać trwale okaleczeni, i nawet że stać zagrożone ich działanie. W punkcie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zachowają się tylko po kilku sekundach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w obecnych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal wcale nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Różnią się one na dalekie rodzaje, ale zadaniem wszystkiego spośród nich jest zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez pewien czas po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, zaś w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie chociaż w przemyśle ale więcej w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w okresie dobrej pracy instalacji. W sezonie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do czasu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw ma niestety pewne wady, jakimi jest używanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

exlinkZobacz naszą stronę www

Własny system możliwy do wykorzystywania w sektorze liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i układy sterujące. Można i użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło robić wiele godzin, ale energię będzie mocna również dać do indywidualnych urządzeń, na wzór komputerów czy niektórych maszyn.