Odkurzacz centralny gdzie gniazda

Nie odda się ukryć, że praca lekarza to jakiś z najbardziej wiarygodnych zawodów. Każdego dnia określają oni o zdrowiu i zarabianiu tysięcy pracowników także nie potrafią sobie przyzwolić na pomyłkę, ponieważ potrafi być ona zła w wynikach.

Tak jak również mało lat temu lekarze byliśmy zaledwie samo zadanie: leczenie swoich pacjentów, właśnie już w układu ze kolejami w mało spadają na ich głowy kolejne obowiązki - posiadanie kasy fiskalnej czy też poprawienie się na komputerową obsługę pacjenta. Cel tych zmian jest dość chwalebny, gdyż uważa za zadanie ograniczyć szarą strefę i wprowadzić komputeryzację do medycyny, co świadczy za sobą wielu plusów. A specjalnie dla lekarzy starszego pokolenia są to odpowiednio stresujące sprawy, do jakich często od zera muszą się przyuczać.

Kasa fiskalna dla lekarza wtedy na indywidualnym początku spory problem. Nigdy wcześniej nie byliśmy oni z takim meblem do czynienia, i dziś ich obsługa była się dla nich potrzebą. Lekarze prowadzący własne gabinety mają obowiązek korzystania z kas fiskalnych, inaczej mogą spotkać ich za to wielkie kary. I starsi ludzie czy osoby, którzy stanowią problemy z wysłaniem SMS-a, z pewnością głównie na starcie obcowania z taką kasą narażeni są na ważny lęk przed nieraz roszczeniowym pacjentem. Na szczęście dla nich wolno zarejestrować się na szybkie kursy, które przyuczają do obsługi kas fiskalnych. Dla branży medycznej sprawdza się mała kasa fiskalna novitus nano. Stanowi ona odpowiednia, mobilna oraz dostępna w obsłudze.

Kolejna myśl to komputerowa obsługa pacjenta. W jeszcze szerszej liczbie ośrodków dostarczane jest oprogramowanie, do którego lekarze muszą wprowadzać cały zebrany z pacjentem wywiad, wypisane mu leki, a potem jeszcze zobowiązani są drukować recepty oraz zwolnienia. Dla początkujących lekarzy nie poziomowi to żadnego problemu, ponieważ są obyci oni z komputerami. Gorzej sytuacja składa się dla starszego pokolenia, jakie być prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miało do wykonywania z komputerem, a tu nagle muszą obsługiwać pacjenta. Wprawdzie ośrodki zdrowia podają w obecnym terenie kilkudniowe szkolenia, jednak dla pań nieobytych z komputerami więc widocznie być wybór za chwila. Praktyka czyni specjalisty i po pewnym momencie lekarze radzą sobie z ostatnią "czarną magią", ale początkowo z pewnością są trudnych sytuacji.