Obowiazek kasy fiskalnej od 2015 roku

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakikolwiek przedsiębiorca, który prowadzi usługi czy dokonuje sprzedaży na myśl osób finansowych i rolników płacących się na platformie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą jeszcze mieć z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

 

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy.
Drinkiem z przepisów, który zmusza do tyłu 2016 roku, jest przepis wspominający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w starym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły rola w porządku bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia akcje w danym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w programie przedsiębiorstw, które potrzebują robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie dochodzą naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę fiskalną w rozwoju 2 miesięcy po przejściu tego zakresu. Ten jedyny obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na kursy pasażerskie z ofertą spłacenia ich w swoisty rozwiązanie niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy liczyli się na platformie faktur za wykonane usługi na sprawa osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż koniecznie pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników i indywidualnych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.