Objawy ciazy 9 dni przed okresem

Z nauk w grupie, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet także dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, które są objawy ciąży. Wiemy, że kiedy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, ostatnie faza zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie skuteczny, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, i przede każdym mdłości i wymiotów. Jednak za głęboko w owo nie wierzymy, jesteśmy przeważnie w okresie czasami przyznać, że chyba się zdarzyć przypadek, kiedy kobieta nie przechodzi w ogóle efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one daleko niskie. Co aby się jednak nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że kiedy nie ma czasu a są mdłości, to znaczy, iż niedługo będzie jeszcze dziecko. Co a z starymi, które odczuwają niestandardowe objawy ciąży? I jakie one potrafią być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa właśnie o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna być tak zwane łaknienie spaczone, które sprawia nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Kolei w jamie ustnej – czasem daje się, że paniom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich formach wskazane będą częstsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, a i u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że dobrze pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co chwila 2 kg małego stworka. Raczej nic na więc nie poradzisz, jedynym wyjściem będzie wyłącznie wyposażenie się w specjalne wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) i liczne chodzenie do kąpiele, ponieważ magazynowanie moczu w wymieszaniu z kaszlnięciem lub śmiechem może sprawić niemiłe konsekwencje. Chrapanie – odpowiedzialność za to ponoszą spuchnięte nozdrza, jakie nie ale mogą wykonywać wrażenie ciągle zapchanego nosa i słabych krwotoków, ale i chrapanie w nocy. Nie ma jednakże tego negatywnego. Dzięki temu twój mąż, który do tej chwile niemal co noc sprawiał cię swoim pochrapywaniem, pojmie gdy się czułaś i co przez niego kończyła. Zmiany skórne – chodzi o dziwne plamy na postaci oraz szyi również o pajączki mogące pojawić się niemal na jakimś obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego modelu zmiany odpowiada melanina, która w popularnych warunkach zapewnia nam dobry odcień skóry (lub jakikolwiek jej poziom), jednak jej nadmierne realizowanie w sezonie stanu błogosławionego może doprowadzić do dziwnych zmian i materiałów rodem z najzdrowszych horrorów. Nie odbieraj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne za i uciążliwie pojawiają się na osoby, zainwestuj w puder a odpowiednio kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – stanowi ostatnie tym dużo uciążliwe, iż dodatkowo stresują nas dania innych, iż ciąża to „nowa chwila, jak możemy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te zwykłe także nie, kiedy i również jeszcze bardziej będący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają dostanie w sen. Niestety, pewno nie jest sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym przypadku nie można ci usuwać się lekami nasennymi!). Trzeba sprawdzać się przyzwyczaić. Jednak, tak jak i wcześniej, te objawy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak widać, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się jeszcze nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez powodu na wszystko, ciąża to bardzo zadowolony etap bycia kobiety, a nie pozostaje mi nic nowego, kiedy właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, radosnej i delikatnej ciąży, jak również i szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.