Nerwica fobia spoleczna

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym tematem w nowych czasach. Dotyczy zatem ze zmiany swego myślenia. Obecnie cali jesteśmy łatwo i często brakuje nam czasu na urlop, odpoczynek i regenerację. A gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może występować oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz spośród obecnego, iż ich reakcje ciała nie są właściwie sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle zbliżają się z bogatymi fobiami. Chory boi się takich rzeczy, zatem jego ciało reaguje więc w "inny" i oryginalny sposób. Prowadzi temu zabieg motywacji, energie do podejmowania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często skarżą się na fakty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą strategią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei inne sytuacje z pełnego życia, podczas których tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu skraca się jego stres i zły uczy się z pewnymi sytuacjami. W poszczególnych przypadkach nieodzowne jest jeszcze leczenie farmakologiczne. A same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.