Mr magic robot kuchenny instrukcja

Dawniej wszelkie prace domowe wykonywano głównie ręcznie. Wybierały poprzez to wiele klimatu oraz sile, jakie ważna by użyć w tamten sposób. Dziś trudno wyobrazić sobie nową kuchnię bez akcesoriów gospodarstwa domowego zasilanych z budowy energetycznej. Ich wykonanie skraca czas przygotowania posiłków i uprzyjemnia proces gotowania.

 

Najczęściej spotykanym elektrycznym narzędziem w kuchni jest mikser. Większość mikserów jest dwa rodzaje końcówek: trzepaczki i spiralki. Pierwsze służą do klejenia i spieniania płynnych lub półpłynnych produktów, inne do mieszania potraw bogatych i ciast.

Zastosowanie miksera potrafi skrócić czas ubijania piany z białek lub całej śmietany do kilku chwili, podczas gdy ręcznie było to chwili kilkanaście. Jest także druga część medalu: podczas ubijania śmietany należy uważać, aby nie przedobrzyć, ponieważ praktycznie ją “zmaślić”.

Kolejnym przydatnym narzędziem jest krajalnica do wędlin. Nazwa doskonale podkreśla jej wykonanie, choć jest i używana do cięcia pieczywa i zagranicznych produktów o odpowiedniej sztywności. Często krajalnice posiadają wymienne ostrza gładkie i o falistym brzegu, co pozwala dostosowanie ich właściwości pracy do guście krojonego produktu. Krajalnica pozwala nam na proste pokrojenie na plastry.

W przemysłowych krajalnicach do wędlin traktowany jest automatyczny posuw stolika, na jakim spoczywa wędlina, co daje, że plasterkowanie mięsa robi się samoczynnie. Krajalnice domowe najczęściej nie posiadają tego urządzenia, choć prezentują się atrakcyjniejszym wyglądem.

Wiele kuchni na urządzeniu posiada robota kuchennego. Istnieje obecne wielofunkcyjne narzędzie, które służy do cięcia, szatkowania, miksowania, spieniania. Niektóre modele posiadają więcej możliwość zagniatania ciasta za pomocą odpowiednich końcówek.

Robot kuchenny kieruje się zazwyczaj z koniec prostej podstawy, mieszczącej napęd i układ sterowania oraz dołączanej misy, w której na obrotowym wielowypuście zapisuje się stosowne końcówki. Urządzenia zwyczajnie nie da się uruchomić bez założenia pokrywy, chroniącej środowisko przed rozbryzgami.