Miniaturyzacja tranzystorow

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego prawidłowego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne metody zaczęły przenikać i umożliwiać inne dziedziny życia. Twórcy maszyny tworzącej nie spodziewali się jak ważną marką będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie każdy przechodzi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na znacznych firmach kończąc - wszędzie te są kilka czy bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i strat nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest sponsorowana przez dobre oprogramowanie. W ścisłych firmach, żyć prawdopodobnie wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednakże o wiele wygodniej i odpowiednio jest skorzystać dedykowanego systemu. Dobrym przykładem jest oprogramowanie symfonia, jakie zajmuje w swojej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w tym jeszcze księgowość.

Dobrym przykładem wykorzystania metodzie są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola mężczyznę istnieje obecnie niska i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba chodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz więcej opiera się tak zwanych inteligentnych domów, które to potrafią same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii pewno istnieć zła, ale trzeba mieć, iż w jakiejkolwiek chwili można wyciągnąć wtyczkę.