Kasa fiskalna w sklepie internetowym

Kasę fiskalną musi posiadać każdy przedsiębiorca, który pragnie sprzedawać towary czy usługi na sprawę osób fizycznych nie prowadzących kampanii gospodarczej. Nie korzysta przy tym oznaczania, czy sprzedawca jest płatnikiem VAT, czy i jest wyzwolony z takich rozliczeń. Które są obowiązki posiadającego kasę fiskalną?

Posiadający kasę fiskalną powinien przede wszystkim sprawdzić, czy musi koniecznie ewidencjonować na kwocie sprzedaż, której wykonywa. W sukcesu sprzedaży drobnej, prowadzonej rzadko, czasem odpowiedniejszym rozwiązaniem zapewne istnieć prowadzenie zapisów w statystyk sprzedaży niedokumentowanej. Zwolnienia od potrzeb posiadania kasy fiskalnej zostały opisane w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 4.11.2014 r. w historii zwolnień z celu prowadzenia ewidencji przy użyciu kas rejestrujących. Miejmy o tym, że przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej przysługuje nam zwrot sięgający nawet 90% jej ceny, nie więcej jednak, niż siedemset złotych. Znacznym udogodnieniem, również dla mężczyzny, jak również sprzedającego, będzie daleko skonfigurowana kasa, lub taka, która stanowi duży katalog sprzedawanych towarów czy usług. Dla klienta dużą wadą tej formy jest fakt, że odbierze on paragon, który będzie był jako ewentualna podstawa zwrotu.

Zasadą pracowania na kwocie, będzie fiskalizacja kasy fiskalnej. Na czym ona polega? Stanowi ostatnie unikatowa i nieodwracalna procedura, która składa trwałe przypisanie numeru NIP podatnika do modułu fiskalnego. Oczywiście, możemy zakupić kasę finansową a nie dokonywać fiskalizacji, a taka kwota fiskalna będzie mogła stanowić brana do pracy jedynie w porządku niefiskalnym. Szczególnie istotne jest, by fiskalizacji kasy dokonywał doświadczony serwisant, w przypadku błędu przydatnym będzie bowiem kup nowej kasy.

Do podstawowych obowiązków posiadającego kasę fiskalną należy wydrukować bilet i rozdać go użytkownikowi za jakimś razem, gdyby ten osiągnie zakupu, oraz raz dziennie wydrukować raport dobowy. Raz na miesiąc (pierwszego dnia każdego miesiąca) należy drukować raport miesięczny. Należy jeszcze myśleć o obowiązkowym przeglądzie. Powinien on zostać przygotowany po 24 miesiącach użytkowania kasy. Miejmy zarówno o podobnym przechowywaniu paragonów i raportów: ustawodawca wprowadza na przedsiębiorców obowiązek przechowywania kopii rolek i raportów dobowych przez okres pięciu lat, paragonów przez okres dwóch lat (od zakończenia roku podatkowego). Istotną kwestią jest jednocześnie pamiętanie o tym, że po upływie pięciu lat przedsiębiorca powinien obowiązkowo wymienić moduł kasy.