Kasa fiskalna limit 2016

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w wszelkim sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. Ale od początku. Co toż stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami piszącymi to nic nowego jak narzędzie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy stwierdzić ruch i kwotę podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a informacje o zakupach widziane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Obecnie w Polsce kasy są wyposażone w pamięć fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które wskazane są unikalnym numerem, w której na rozwiązanie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego przyjmuje się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące daje się na prawdziwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są brane w walutach wyróżniają się też na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny spotykają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów zaś pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kwocie produkowane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma