Ginekolog krakow opinie

Kolposkop jest istotne urządzenie w roli ginekologa, a przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego rodzaju, należy zwrócić opinię na szereg czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak pamiętać, iż za mała cena kolposkopu może świadczyć niską jakość wykonania, co otwiera się pejoratywnie na grupie obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna być ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dziś parametry układu optycznego są najpełniejsze uznanie. Warto zaciekawić się miejscem prac soczewek z danego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka sposobów przybliżania, a ponadto jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest zarówno szczególnie ważnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale także wyraźny krok w każdej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to inne istotne cesze dobrego sprzętu.

Jeżeli należy o lampę kolposkopu, to klasyczne żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest wielka moc światła tudzież ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i wybiera niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest i ergonomia wyrobu, bo ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić podawane jednorącz.